W inwestycji tej wykorzystano w sumie ok. 3,6 tys. m² wysokiej jakości szyb fasadowych wyprodukowanych przez PRESS GLASS. Głównym wykonawcą przeszkleń zewnętrznych była firma KG CONSTRUCTIONS.
Współczesny Scandic Continental tworzą 4 bryły o różnej wysokości z pochyłymi fasadami i licznymi przeszkleniami. Najniższa bryła skierowana na ulicę Vasagatan ma 8 pięter i 34 m wysokości, a najwyższa, usytuowana w przeciwległym narożniku, ma 17 pięter i 67 metrów wysokości. Na dachu jednej z brył utworzono taras, z którego można podziwiać panoramę miasta.
Warto zwrócić uwagę na designerski wygląd obiektu wykonanego wg projektu autorstwa duńskiego biura architektonicznego 3XN. Wewnątrz można podziwiać piękną iluminację świetlną atrium. Oglądając budynek z zewnątrz warto zwrócić uwagę na jego fasadę reliefową - jej ukształtowanie sprawia, że faktura elewacji budynku zmienia się w zależności od kąta patrzenia. Specjalnie dla tego projektu powstał indywidualny system elewacji aluminiowo-szklanych. Konstrukcja wypełniona jest trójwarstwowym oszkleniem strukturalnym oraz wapieniem jurajskim. Warto również dodać, że fasada musiała spełniać wysokie wymagania techniczne pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej. PRESS GLASS dostarczył dwukomorowe hartowane i laminowane szyby zespolone ze szkłem selektywnym typu 70/41.
Scandic Continental łączy w sobie eksperymentalne podejście - na powierzchni 28.000 m2 integruje funkcje kilku różnych obiektów, co również przełożyło się na organizację wnętrza budynku. W lobby hotelowym znajduje się zjazd do metra oraz przejście do dworca kolejowego. Jako obiekt hotelowy Scandic Continental udostępnia 392 pokoje oraz restauracje. Budynek pełni również rolę biznesową - udostępnia kilkadziesiąt sal konferencyjnych.
W obecnej formie obiekt został oddany do użytku 1 kwietnia 2016 r. Historia SCANDIC CONTINENTAL HOTEL dostępna na stronie https://www.pressglass.com/pl/scandic-continental-hotel-w-sztokholmie-trzecia-odslona-historycznego-obiektu/.
źródło i zdjęcie: PRESS GLASS
Komentarze