Wynikające z tzw. "perspektywy 2021" zmiany to duże wyzwanie dla działających w branży producentów. Kwestia ta wymaga solidnej, merytorycznej dyskusji, a znakomitą do tego okazję stanowi VIII Kongres Stolarki Polskiej.
Uczestnicy I bloku tematycznego Kongresu, zatytułowanego: "Perspektywa 2021: Zmiany w zakresie współczynnika przenikalności cieplnej stolarki otworowej" zastanowią się wspólnie m.in. jak zaostrzenie parametrów przełoży się na zwiększenie kosztów produkcji i wzrost cen stolarki oraz jak zakładane zmiany mogą wpłynąć na decyzje zakupowe konsumentów.
Moderatorem panelu będzie Marek Wielgo, Redaktor Naczelny portalu Muratorplus.pl. W roli panelistów wystąpią m.in.: Sławomir Kwiatkowski, ekspert budownictwa pasywnego, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, Günter Schlagowski, Prezes i twórca Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, Marcin Szewczuk reprezentujący firmę Aluplast, dr hab. inż. Robert Wójcik, prof. UWM, kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie i Jerzy Żurawski z Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska.
Celem dyskusji jest podjęcie ważnej, wiążącej decyzji stanowiącej głos całego środowiska odnośnie dalszego obniżenia współczynnika przenikalności cieplnej. Do końca czerwca 2017 roku decyzja ta zostanie przekazana do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, mówi Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu Związku POiD. Ważnym elementem służącym wypracowaniu wspólnej opinii branży będą wnioski z ankiety przeprowadzonej wcześniej wśród 300 producentów stolarki budowlanej w Polsce.
Na tegorocznym Kongresie nie powinno więc zabraknąć reprezentantów firm, dla których istotna jest przyszłość zarówno własnego przedsiębiorstwa, jak i całego rynku stolarki w Polsce.
VIII Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się w dniach 25-26 maja 2017 roku w Hotelu Copernicus**** w Toruniu. Zgodnie z aktualnym harmonogramem, I blok tematyczny realizowany będzie pierwszego dnia wydarzenia, w godzinach 11.40 - 14.00.
Partnerem Strategicznym VIII Kongresu Stolarki Polskiej jest firma PORTA KMI POLAND. Partnerzy Główni to: Aereco, AIB, FAKRO, Klimas Wkręt-met, Międzynarodowe Targi Poznańskie i Ponzio, zaś Partnerzy Wspierający: elumatec, Roto i Soudal. Patronat Merytoryczny nad wydarzeniem sprawują: Akademia Leona Koźmińskiego, ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku, Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska, Fundacja Firmy Rodzinne, Grant Thornton, Instytut Techniki Budowlanej, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej oraz Stowarzyszenie Nowoczesne Budynki. Kongres wspiera również liczne grono Patronów Medialnych.
Zapraszamy do udziału w VIII Kongresie Stolarki Polskiej. Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny pod adresem: https://oknaidrzwib2b.pl/kongres.poid.eu
Komentarze