Skuteczna bariera nie musi być gruba
Jeszcze niedawno sądzono, że tylko bardzo grube, a co za tym idzie - ciężkie, szkło jest w stanie spełnić wysokie wymagania dotyczące dźwiękoszczelności i dobrze odizolować pomieszczenia od zewnętrznego hałasu. Tezie tej zaprzecza LamiGlass® Acoustic, czyli innowacyjny produkt firmy Guardian. Izolacyjność akustyczną, np. na poziomie Rw=36 decybeli dla szkła pojedynczego, można bowiem osiągnąć nie tylko wykorzystując ciężkie szkło monolityczne o grubości 15 mm, ale również stosując szkło 33.1 SR o grubości ok. 6 mm i ciężarze aż 2,5 razy mniejszym!
Zastosowanie na fasadzie budynku cienkiego i lekkiego szkła firmy Guardian skutecznie poprawi akustykę w jego wnętrzu i stanowić będzie barierę, doskonale chroniącą przed miejskim hałasem. Dzięki temu przebywanie w takim biurowcu czy apartamentowcu nawet w sytuacji, gdy położony on będzie przy ruchliwej ulicy lub w strefie przemysłowej, będzie bardzo komfortowe i przyjemne.
Na straży bezpieczeństwa ludzi i mienia
Decyzja o zastosowaniu w budynku dużych przeszkleń wiąże się nie tylko z koniecznością zapewnienia przebywającym w nim osobom komfortu akustycznego, ale również odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Szkło powinno być zatem bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Szkło LamiGlass® Acoustic z folią Sound Reduction, poza wysoką dźwiękoszczelnością, wyróżnia się bardzo wysoką wytrzymałością.
Surowe kryteria szkła ochronnego spełniają nawet najlżejsze szklane tafle - od 33.1 SR w klasie P1A (według normy PN-EN 356) po szkło o budowie 44.4 w klasie P4A, wytrzymują 3 uderzenia kuli stalowej o ciężarze 4,11 kg Dzięki temu szkło LamiGlass® Acoustic można stosować nawet w oknach antywłamaniowych.
Stop szkodliwemu promieniowaniu UV
Bardzo istotną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru szkła, przeznaczonego na wielkopowierzchniowe fasady budynku, jest jego przejrzystość oraz przepuszczalność szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. W tej kwestii "ciche" szkło laminowane LamiGlass® Acoustic firmy Guardian również sprawdza się bardzo dobrze i wyróżnia się parametrami znacznie lepszymi niż tafle stosowane tradycyjnie.
Potwierdzają to liczby: 6-milimetrowe szkło monolityczne przepuszcza ponad 70% promieni UV, podczas gdy szkło 33.1 SR o tym samym ciężarze i grubości przepuszcza go mniej niż 4%! Jest to bardzo duża różnica, która zdecydowanie wpływa na komfort pracy w pomieszczeniu oraz zdrowie przebywających w nim ludzi. Jeżeli dodamy do tego charakterystyczną dla szkła LamiGlass® Acoustic wysoką przejrzystość, a także dużą neutralność i wierność oddawania kolorów (standardowym szkłem bazowym jest ExtraClear float dla szyb laminowanych) to możemy mieć pewność, że produkt firmy Guardian to doskonały i bezpieczny wybór na szklane powierzchnie budynków.
Polskie szkło o europejskich standardach Produkty Guardian wytwarzane są na terenie Polski, w Częstochowie, a przy tym spełniają surowe normy europejskie, czego potwierdzeniem jest oznakowanie symbolem CE. Innymi słowy: ich parametry są zgodne z wymaganiami dyrektywy europejskiej, dotyczącej wyrobów szklanych stosowanych w budownictwie.
źródło i zdjęcie: Guardian Częstochowa
Komentarze