Parapety wewnętrzne z aglomarmuru i konglomeratu

Dokonując wyboru parapetu wewnętrznego, warto zwrócić uwagę na produkty wykonane z aglomarmuru i konglomeratu. Są to efektowne materiały, które stanowią alternatywę cenową dla drogich parapetów wykonanych z marmuru czy granitu.

Parapety wewnętrzne z aglomarmuru i konglomeratu

Właściwości aglomarmuru i konglomeratu 

Marmur i granit to materiały chętnie stosowane do produkcji parapetów zewnętrznych, gdyż są one odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wybierając jednak parapet wewnętrzny, można zastosować tańsze, lecz równie efektowne, zamienniki.

Jednym z nich są parapety wewnętrzne z aglomarmuru. Materiał ten składa się z wyselekcjonowanych odłamków skały marmurowej, które połączone są specjalnymi żywicami epoksydowymi. "Są bardzo trwałe i odporne na wilgoć, promieniowanie słoneczne, ścieranie" - mówi Marek Wełeszczuk z firmy doradczej MULTI przyjemność budowania. Zaletą parapetów, które wykonane są z aglomarmuru, jest gładka i prosta powierzchnia, co znacznie ułatwia ich czyszczenie.

Dokonując wyboru parapetu wewnętrznego, inwestorzy często wybierają produkty z konglomeratu. Ten popularny materiał składa się z wyselekcjonowanych kruszyw skalnych, takich jak granit, marmur czy kwarc. Ich spoiwem są żywice poliestrowe. Konglomerat, oprócz tego, że jest dobrą imitacją naturalnego kamienia, ma wiele praktycznych właściwości. "Jest nienasiąkliwy, odporny na wilgoć i wystąpienie plam, prosty w konserwacji"- wylicza Wełeszczuk.

Wystarczy od czasu do czasu zastosować polerowanie i woskowanie parapetu wewnętrznego z konglomeratu, aby utrzymać jego efektowny wygląd przez wiele lat. Tego rodzaju produkty idealnie komponują się ze wszystkimi rodzajami stolarki okiennej.

źródło: MULTI przyjemność budowania
zdjęcie: Aldo

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE