Jak uszczelnić drzwi, okna i bramę garażową?

Równie ważne, jak ocieplenie samych ścian jest odpowiednie uszczelnienie drzwi zewnętrznych, okien oraz bramy garażowej. W budynkach wielorodzinnych szczególnie ważne są okna, gdyż tylko one wychodzą bezpośrednio na zewnątrz budynku. W domu jednorodzinnym newralgicznym punktem termoizolacji mogą być też drzwi zewnętrzne i brama garażowa.

Jak uszczelnić drzwi, okna i bramę garażową?

Ocieplenie okien – sposób na cieplejsze wnętrze

Nieszczelne okna to problem, który wielu z Was kojarzy się głównie ze starymi oknami z drewna. W praktyce jednak nawet nowoczesne okno z PCV czy aluminium może być nieszczelne i powodować znaczną utratę ciepła.

Zanim przejdziecie do uszczelnienia okien od wewnątrz, zlokalizujcie przyczynę problemu. Najczęstsze powody nieszczelnych okien to zły montaż, nieodpowiednia regulacja ościeżnicy i skrzydeł oraz zużyte uszczelki.

Niektóre z tych problemów możecie wyeliminować na własną rękę. W przypadku innych najlepszym rozwiązaniem będzie pomoc fachowców.

Do uszczelnienia okien od wewnątrz możecie wykorzystać:

  • uszczelki z pianki PUR lub uszczelki EPDM, którymi możecie zastąpić stare, zużyte lub uszkodzone uszczelki,
  • samoprzylepne taśmy uszczelniające,
  • silikon (do usunięcia szczelin wokół parapetu lub pomiędzy ramą a szybą).

Uszczelnianie drzwi – zatrzymaj ciepło w mieszkaniu

Uszczelnianie drzwi przebiega w zbliżony sposób do izolacji okna. Samodzielne uszczelnienie drzwi wejściowych poprzez ich regulację może okazać się trudne. Wówczas powinien się tym zająć specjalista. Wymiana uszczelek jest dużo łatwiejsza i spokojnie możecie zająć się nią samodzielnie.

Uszczelnienie bramy garażowej

Uszczelnienie bramy garażowej to temat szczególnie ważny w przypadku garażu połączonego z częścią mieszkalną. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wybór bramy o optymalnych parametrach przenikania ciepła i wysokiej szczelności.

Firma Krispol wyposażyła swoje bramy garażowe w szereg rozwiązań, które poprawiają efektywność energetyczną garażu. Są to na przykład obwodowa uszczelka bramy garażowej, dodatkowe uszczelnienie dolnego panelu czy ocieplenia międzysekcyjne w bramach segmentowych.

Wymiana okien i drzwi na cieplejsze i szczelniejsze

W przypadku okien starego typu o niekorzystnych parametrach przenikania ciepła jedynym wyjściem jest wymiana stolarki okiennej. Mimo stosunkowo wysokich kosztów takiego przedsięwzięcia jest to inwestycja, która zwraca się z nawiązką. Ciepłe okna i ciepłe drzwi zewnętrzne pozwolą Wam zmniejszyć utratę ogrzanego powietrza o nawet 25%.

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej ma sens tylko, jeśli wybierzecie dobrej jakości produkty i zadbacie o ich odpowiedni montaż. Zaprojektowaliśmy nasze okna z myślą o domach pasywnych i energooszczędnych.

Dzięki szeregowi technologicznych rozwiązań firma Krispol stworzyła okna o współczynniku przenikania ciepła Uw na poziomie zaledwie 0,75 [W/m2K]. Im niższy współczynnik Uw, tym mniej ciepła ucieka na zewnątrz. Dla porównania: współczynnik Uw dla standardowych okien wynosi około 1,1 [W/m2K], a w przypadku starszych modeli okien – nawet 1,3 [W/m2K].

Tak dobry wynik udało nam się osiągnąć między innymi dzięki:

  • 6-komorowym profilom,
  • 3-szybowym przeszkleniom,
  • głębokości profilu wynoszącej aż 92 mm.

Parametry samego okna to jednak nie wszystko. Energooszczędne okna nie spełnią swojego zadania, jeśli nie będą odpowiednio zamontowane. W przypadku okien Krispol zalecany jest tak zwany ciepły montaż. Składają się na niego 3 warstwy izolacji, które chronią okno zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.


źródło i zdjęcia: Krispol

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT