Ozdoby dachowe

Ozdoby dachowe nadają dachowi niepowtarzalny charakter. Funkcjonalność dachu, może iść w parze z przyjemnym wykończeniem. Montaż takiego dodatku również nie wpływa inwazyjnie na konstrukcje, a w dodatku jest łatwy i szybki.

Ozdoby dachowe

Ozdoby dachowe choć są niewielkich rozmiarów, stwarzają niepowtarzalny efekt i są widoczne z daleka.

Ich niewielki rozmiar przyciąga uwagę, ze względu na swoje dachowe, wysokie położenie. Dach jak wiemy, jest najbardziej widocznym elementem domu, dzięki temu, że nie jest przysłaniany przez żadne inne elementy konstrukcji.

Wielkość ozdoby dachowej wacha się między kilkoma centymetrami, a kilkoma metrami. Najmniejsze, takie jak wodo rzygacze, mają zaledwie 12 cm długości. Najdłuższe natomiast - szpice - mogą osiągać długość do 2 metrów. Każde ze wzorów można oczywiście nabyć w różnych rozmiarach, tak by odpowiednio wpasowały się w dachową kompozycję.

Obecnie producenci ozdób dachowym prześcigają się w wymyślności kształtów i wzorów, które możemy wybrać. W ofercie znajdziemy między innymi:

  • chorągiewki
  • kominiarzy
  • ptaki
  • szpice
  • wimple
  • wodorzygacze.

Wykonanie z cynkowego, miedzianego materiału gwarantuje natomiast trwałość ozdoby. Użycie takiego materiału jest jednak niezbędne, by ozdoby służyły nam na długie lata, a nawet dziesięciolecia.

Ozdoby artystyczne

Bardziej wymagający właściciele domów mogą wybierać wśród szerokiej gamy ozdób ręcznie robionych. Rękodzieła artystyczne są co prawda, sporo droższe, ale wynagradzają to swoim bardzo kunsztownym charakterem i niezwykle precyzyjnym wykończeniem. Jest to na pewno dobry wybór, dla wszystkich, którzy cenią sobie dbałość o szczegóły.

źródło i zdjęcia: Dekarze.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT