Aztec International planuje przejąć dwie spółki

Zarząd spółki Aztec International podpisał list intencyjny z większościowymi akcjonariuszami dwóch dystrybutorów akcesoriów budowlanych w Wielkiej Brytanii i Niemczech, w sprawie ich przejęcia. Łączne przychody tych podmiotów za 2010 r. wyniosą kilka milionów złotych.

Aztec International planuje przejąć dwie spółki

Kooperująca z amerykańską grupą Aztec Washer Company firma Aztec International S.A. z siedzibą w Poznaniu jest wiodącym na rynku europejskim dostawca szerokiej gamy wkrętów malowanych proszkowo, podkładek Master Seal®, kołnierzy uszczelniających Master Flash oraz systemów mocujących Master Plug®.

Aztec International specjalizuje się w produkcji malowanych proszkowo wkrętów i nitów, podkładek, kołnierzy uszczelniających oraz systemów mocujących przeznaczonych głównie do aplikacji dachowych, a także montażu paneli ściennych i fasadowych, uszczelnień przejść i wyjść rurowych. Od lipca br. spółka notowana jest na rynku NewConnect, jednak planuje przejść na główny rynek GPW. Firma chce realizować ten cel m.in. dzięki przejęciu innych spółek, które uzupełnią jej ofertę produktową lub zwiększą skalę działalności Aztec International.

"Łączne przychody tych podmiotów za 2010 r. wyniosą kilka milionów złotych. Przejęcie tych spółek jest zbieżne z przyjętą przez nas strategią. Na tym etapie nie możemy podać szczegółów transakcji, ale myślę, że w ciągu dwóch miesięcy będziemy mogli podać więcej informacji" - mówi Marek Ciulis, prezes Aztec International S.A.

W trzecim kwartale 2010 r. Aztec uzyskał 2,8 mln zł przychodów ze sprzedaży, poprawiając wynik z poprzedniego kwartału br. o blisko 16 proc.

Firma Aztec znana jest ze swojej wiarygodności, wysokiej jakości zarówno używanych do produkcji materiałów bazowych jak i jakościowego malowania proszkowego oraz krótkich terminów realizacji i możliwości szybkiej dostawy w każde miejsce w Europie. Zaplecze produkcyjne pozwala malować ponad 1 milion wkrętów dziennie, a ciągła kontrola jakości zarówno w trakcie procesu produkcyjnego jak i bezpośrednio przed realizacją dostawy gwarantują stałą, wysoką jakość dostarczanych produktów.

źródło i zdjęcie: wnp.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT