Do chwili obecnej złożono 23,5 tys. wniosków, na łączną sumę ponad 293 mln zł.
O wsparcie mogą ubiegać się osoby, które:
- Są osobami fizycznymi, podlegającymi ubezpieczeniu społecznemu rolników lub będącymi beneficjentami płatności bezpośrednich.
- Mają nadany numer w ewidencji producentów rolnych i są właścicielami lub współwłaścicielami budynku, którego pokrycie dachowe będzie wymieniane.
O pomoc nie mogą się ponownie ubiegać ci, którym przyznano ją w ramach naboru prowadzonego od 17 października do 15 listopada 2022 r.
Stawka pomocy nie zmieniła się i nadal wynosi 40 zł/m2, a maksymalna powierzchnia dachu objęta dofinansowaniem to wciąż 500 m2.
Różnice w stosunku do ubiegłorocznego naboru są następujące:
- Teraz inwestycje objęte wsparciem będą mogły być realizowane także na terenach gmin miejskich.
- Dla ułatwienia ma być zniesiony obowiązek dołączenia do dokumentów kopii zgłoszenia budowy lub wykonania innych robót budowlanych, zezwoleń lub innych decyzji – zainteresowany dofinansowaniem będzie musiał oświadczyć, że dopełni niezbędnych formalności związanych z realizowaną inwestycją we właściwym miejscowo starostwie powiatowym.
Wnioski przyjmuje od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR), wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR. Na tym etapie można się też ubiegać o przyznanie 50-procentowej zaliczki.
Więcej informacji o naborze można znaleźć na tej stronie internetowej.
Źródło informacji: PAP MediaRoom, MRiRW
Opracowanie: BudownictwoB2B.pl
Fot. otwierająca: Pixels
Komentarze