Płaskie dachówki Orea 9 z oferty firmy Wienerberger, renomowanego producenta ceramiki budowlanej, łączą nowoczesność formy i procesu produkcji z wielowiekową tradycją ceramiki.
Podczas gdy świat się zmienia, pewne rozwiązania pozostają od lat skuteczne i wciąż są powszechnie stosowane. Należą do nich ceramiczne dachówki, łączące w sobie moc ziemi - gliny, z której są wytwarzane - i nowoczesną technologię, która wpływa na minimalizację ich formy. Możemy je porównać do komputera, który z dużego i niezgrabnego ewoluował dzisiaj do formatu cieniutkiego laptopa. Tak samo jest z dachówkami, które pokonały drogę od nieregularnych płyt z gliny do idealnie wyważonych, wymiarowo powtarzalnych ceramicznych elementów. Taka właśnie jest Orea 9, dachówka XXI wieku, łączącą w sobie najlepsze elementy tradycyjnej dachówki ceramicznej z dynamiką współczesności.
Dachówka ceramiczna towarzyszy ludzkości od setek lat i pomimo ciągłej ewolucji, cały czas zachowuje najważniejszy element swojej charakterystyki - zaczerpniętą z gliny naturalność i trwałość gotowego rozwiązania ceramicznego. Niemniej jednak, chcąc iść z duchem czasu, w procesie produkcji sięgamy po najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i nieustannie dążymy do perfekcji, mówi Konrad Zalewski, Menadżer Produktu ds. Pokryć Dachowych, Wienerberger. I podkreśla, że dachówki z naszej linii Orea 9 doskonale wyglądają na dachu ułożone w sposób tradycyjny, jak i mijankowy. Ponadto mogą być wykorzystane, jako element elewacji, przełamując stereotypowe myślenie o dachu i ścianie ceramicznej i przekraczając granicę między nimi.
Płaska dachówka Orea 9 Wienerberger jest stosunkowo duża i posiada zamki charakterystyczne dla dachówek zakładkowych, co znacznie przyspiesza i ułatwia proces jej montowania. Każda dachówka jest wypalana w osobnej formie, co zapewnia najwyższą jakość produktu, a także sprawia, że pokrycia mają doskonały, powtarzalny kształt. Orea 9 jest całkowicie płaska, tym samym odpowiada na najnowsze trendy minimalizmu w architekturze, a jej konstrukcja pozwala na umieszczenie jej również na elewacji budowli. Natomiast duży format, proste krawędzie i wyraźne linie podziału dają architektom wspaniałe możliwości kształtowania estetyki budynku, doskonale sprawdzając się na obiektach o nowoczesnej stylistyce.
źródło i zdjęcie: Wienerberger
Komentarze