Bezpieczne uszczelnianie z papą IZOLMAT TOP SP

Bezpieczeństwo to jedno z kluczowych zagadnień w branży budowlanej. W trosce o nie oraz o komfort pracy dekarzy, wprowadzamy papę samoprzylepną wierzchniego krycia IZOLMAT TOP SP . Umożliwia ona montaż uszczelnienia dachowego bez konieczności stosowania palnika.

Bezpieczne uszczelnianie z papą IZOLMAT TOP SP

Papa IZOLMAT TOP SP polecana ejst do wykonywania pokryć na dachach, gdzie użycie ognia otwartego jest niewskazane lub zabronione, np. w strefach zagrożenia wybuchem czy w pobliżu łatwopalnych materiałów. Brak potrzeby stosowania palnika i towarzyszących mu akcesoriów dodatkowo pozwala wykluczyć związane z nimi koszty i usprawnia prace dekarskie. Co więcej, rozwiązanie zapobiega ewentualnemu przegrzaniu materiału, a tym samym pofałdowaniom i utracie zdolności izolacyjnych. Szczelność zakładu nie jest zależna od konieczności uzyskania poprawnego wytopu asfaltu - wystarczy skleić pasma papy. Zastosowanie nowej papy zwiększa również estetykę powierzchni, gdyż wszystkie obróbki i zakłady można wykonywać bez konieczności przykrywania posypką śladów powstałych przy wytapianiu asfaltu.

Papa IZOLMAT TOP SP może być powodzeniem stosowana na wszystkich zagruntowanych podłożach (zarówno stabilnych betonowych, płytach ocieplających, jak i łatwopalnych drewnianych), także na tych o dużych skosach (maksymalny kąt nachylenia 20˚), gdzie montaż pap asfaltowych jest utrudniony.

IZOLMAT TOP SP charakteryzuje się długoletnią trwałością. Skuteczną ochronę zapewnia m.in. dzięki swej grubości (jest jedną z najgrubszych pap samoprzylepnych dostępnych na rynku), wytrzymałości i zaawansowanym modyfikacjom. Jedną z nich jest wzmocnienie osnowy poliestrowej włóknem szklanym, które pozwala na uzyskanie bardzo dobrego wydłużenia i siły zrywającej w porównaniu z innymi papami samoprzylepnymi. Papa posiada również wysoki stopień modyfikacji asfaltu (osiąga giętkość do -20 °C). Parametry te sprawiają, że produkt uzyskuje 10-letnią gwarancję standardową, zaś użycie preparatów gruntujących marki IZOHAN (IZOHAN IZOBUD PENETRATOR G7 lub IZOBUD Br.) przedłuża gwarancję do 15 lat (przy stosowaniu zgodnie z wytycznymi do projektowania i wykonywania izolacji zawartymi w Systemach Izolacji IZOLMAT).

źródło i zdjęcia: Izolmat

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT