Jak bezpiecznie poruszać się po stromym dachu?

Sprawna i bezpieczna praca kominiarza w dużej mierze zależy od odpowiedniego sprzętu. Niebagatelne znaczenie ma drabina, która jest na stałe przymocowana do dachu i ułatwia czyszczenie kominów.

Jak bezpiecznie poruszać się po stromym dachu?

W ofercie firmy KRAUSE dostępne są drabiny kominiarskie i dachowe - umożliwiające bezpieczne poruszanie się po dachu. Są one kierowane przede wszystkim do kominiarzy i właścicieli budynków. Odpowiednio wyprofilowany kształt stopni, szerokość podłużnic oraz wielkość drabiny zwiększają wygodę podczas korzystania i minimalizują ryzyko wypadków podczas prac na dachu.

KRAUSE oferuje wykonaną w całości z aluminium drabinę kominiarską. Rozwiązanie to wyposażone jest w półokrągłe, ryflowane szczeble poprawiające stabilność, a tym samym i bezpieczeństwo użytkowania. Kształt tej drabiny został specjalnie wyprofilowany tak, aby można było montować ją na dachach o różnych kątach nachylenia. Duże znaczenie odgrywa wielkość podłużnic. Elementy te o szerokości 90 mm zapewniają 60 mm przestrzeń między dachem a szczeblami drabiny, co wyjątkowo ułatwia poruszanie się oraz zabezpiecza powierzchnię dachu przed uszkodzeniami.

Drabiny kominiarskie o szerokości 33cm występują w trzech długościach: 1,95 m (7 szczebli), 2,80 m (10 szczebli) oraz 3,95 m (14 szczebli). W razie potrzeby istnieje również możliwość przedłużenia drabiny za pomocą łączników. Drabiny kominiarskie firmy KRAUSE dostępne są w czterech kolorach: aluminium, czerwony, brązowy i antracyt. Możliwość wyboru spośród kilku dostępnych kolorów drabin odcienia powoduje, że drabina nie będzie wyróżniać się na połaci dachu, a estetycznie zleje się z jej barwą. KRAUSE oferuje również odpowiednie akcesoria montażowe i zabezpieczające przed oderwaniem się drabiny.

Drabiny dachowe wykonane z aluminium, drewna lub kombinacji drewna i aluminium

Firma KRAUSE dostosowała swoje produkty do oczekiwań dekarzy, oddając do ich dyspozycji drabiny dachowe wykonane z aluminium, drewna lub kombinacji drewna i aluminium. Podłużnice tych drabin wykonane są z wodoodpornego, klejonego drewna warstwowego lub z aluminium. Szczeble zrobione są z kolei z aluminium lub z drewna bukowego. Dużą zaletą drabiny dachowej KRAUSE są stabilne, wygięte stopnie, które ułatwiają utrzymanie równowagi podczas prac. Wszystkie modele drabiny dachowej mają szerokość 37cm, ale różnią się wysokością. I tak do dyspozycji dekarzy jest aż 6 długości drabin dachowych: 2,25 m (8 szczebli), 2,80 m (10 szczebli), 3,35 m (12 szczebli), 3,90 m (14 szczebli), 4,50 m (16 szczebli) i 5,05 m (18 szczebli). Warto jednak pamiętać, że drabiny dachowej nie należy używać jako drabiny przystawnej. Co ważne, drabina dachowa może być używana na dachach o nachyleniu większym niż 75 ̊.

Drabina dachowa firmy KRAUSE mocowana jest na powierzchni dachu za pomocą pałąka zaczepianego o kalenicę. Tego rodzaju rozwiązanie powoduje, że drabinę można zamocować bez używania narzędzi. Drewniana nakładka na pałąk chroni dachówki oraz rozkłada obciążenie. Z kolei kółko z pneumatyczną oponą o średnicy 260 mm zapewnia łatwe przemieszczanie pałąka po dachówkach. Duże znaczenie ma także uchwyt poprzeczny umożliwiający delikatne obracanie pałąka na dachu, bez obawy o stłuczenie dachówek. Rozmiar jezdnego pałąka umożliwia pracę na dachach o różnym nachyleniu.

W przypadku prac prowadzonych na dachach, na dużej wysokości, kwestią priorytetową jest bezpieczeństwo. Dlatego, dzięki odpowiednim drabinom, prace związane z czyszczeniem komina, rynien czy też naprawą dachu będą szybka, proste i co najważniejsze bezpieczne.

źródło i zdjęcie: KRAUSE

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT