Dach dla audiofila

Aranżacja pomieszczenia służącego do oddawania się pasji muzycznej możliwa jest praktycznie tylko w domu jednorodzinnym. Szczelne okna to podstawa, ale rola dachu w tłumieniu dźwięków z zewnątrz jest również nieoceniona. Czy audiofil powinien wziąć pod uwagę również swój dach? Zdecydowanie tak!

Dach dla audiofila

Słuchanie muzyki to dla melomanów życiowa pasja. Poszukujący jak najlepszego brzmienia audiofile są w stanie wydać każde pieniądze - zarówno na sprzęt do odtwarzania muzyki, jak i na zaaranżowanie przestrzeni, w celu zoptymalizowania akustyki.

Dach dla audiofila

Wśród najbardziej popularnych pokryć dachowych najlepszą izolacyjność akustyczną posiada dachówka betonowa. Dzięki stosunkowo dużej masie (średnia waga dachówki betonowej to ok. 4,5 kg) wyprzedza ona wyraźnie dachówkę ceramiczną oraz blachodachówkę, zapewniając lepszą izolację akustyczną przegrody dachowej o kolejno 3 oraz 7 decybeli. Warto zaznaczyć, że spadek wartości hałasu już o 10 decybeli jest odczuwalny przez człowieka jako zmniejszenie natężenia dźwięku …o połowę!

Aby uniknąć nadmiernego hałasu w pomieszczeniach znajdujących się bezpośrednio na poddaszu, warto pomyśleć o odpowiednim wyciszeniu już na etapie projektu. Solidna dachówka i skuteczna izolacja zapewnią komfort nawet podczas ulewnego deszczu.

Izolacja akustyczna dachu

Deszcz, podmuchy wiatru, hałas ulicy czy przelatujące niedaleko samoloty - wszystkie te sytuacje zakłócają ciszę w naszym domu. Normy prawne stanowią, że dopuszczalny poziom dźwięku przenikającego do mieszkania z zewnątrz nie może przekraczać czterdziestu decybeli w ciągu dnia oraz trzydziestu decybeli w porze nocnej. Jest to hałas na poziomie niższym niż głośność zwykłej rozmowy. Przy wyższych wartościach ciężko będzie nam wypocząć. Stosując solidną dachówkę, możemy być pewni, że wnętrze naszego domu będzie lepiej wyciszone.

Izolacja akustyczna jest istotna nie tylko pod kątem komfortu domowników. Głośne słuchanie muzyki może wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej spokojnego sąsiada. Dach z dachówki betonowej zapewni komfort zarówno nam samym jak i sąsiadom - szczególnie jeśli często zdarza nam się testować możliwości naszych głośników, z których płynie nasza ulubiona muzyka.

źródło i zdjęcie: Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT