Nowoczesność, trwałość i bezpieczeństwo - trendy oraz inspiracje dachowe na 2024

Analizując dynamiczny rozwój rynku pokryć dachowych, eksperci branżowi jednomyślnie wskazują na nowoczesność jako kluczowy trend w branży dekarskiej. W 2024 r. dominować będą dachówki płaskie, które znajdą zastosowanie w minimalistycznych konstrukcjach oraz budynkach inspirowanych stylem nowoczesnej stodoły. Tendencję tę potwierdzają również  specjaliści z firmy BMI Polska – światowego eksperta w dziedzinie pokryć dachowych i hydroizolacji na dachy płaskie (Icopal) i skośne (Braas).

Nowoczesność, trwałość i bezpieczeństwo - trendy oraz inspiracje dachowe na 2024

Dachówki płaskie  

W roku 2024 możemy spodziewać się wyraźnej przewagi dachówek płaskich na rynku, co od wielu lat stanowi zauważalny trend. Dużą popularnością wśród betonowych dachówek płaskich cieszy się np. model Teviva Cisar.

Wyróżnia ją nowoczesny kształt oraz prosta linia. Teviva produkowana jest w nowoczesnej, opatentowanej przez markę Braas, technologii Cisar, która polega na zastosowaniu trzech specjalnie dobranych warstw, które gwarantują wytrzymałość, gładkość powierzchni i głębokie, intensywne nasycenie kolorem.

Innym przykładem znanego i lubianego modelu dachówek płaskich jest dachówka ceramiczna Turmalin. Jest nieco węższa niż betonowa Teviva, dzięki czemu dachy zyskują na optycznym spokoju i wyważeniu.

Świetne właściwości techniczne, takie jak mrozoodporność, czy niska nasiąkliwość wodna gwarantują wieloletnią wytrzymałość i trwałość produktu.

Teviva, dachówka betonowa, marka Braas, kolor grafit.

Minimalizm

Połączenie stylu nowoczesnego i płaskich dachówek naturalnie wiedzie ku kolejnemu, popularnemu trendowi czyli minimalizmowi. Styl minimalistyczny najłatwiej osiągnąć, stosując proste w formie oraz stonowane w kolorystyce dachówki.

Dobrym przykładem może być np. dachówka ceramiczna Topas 13V. Subtelna, delikatnie wklęsła linia tego modelu idealnie odnajdzie się wśród minimalistycznych konstrukcji.

Opal, dachówka ceramiczna, marka Braas, kolor czarny błyszczący glazura.

Nowoczesne stodoły

Prosta, prostokątna bryła, dwuspadowy dach oraz duże i wysokie przeszklenia to kwintesencja współczesnych stodół.

Takie aranżacje łączą w sobie nowoczesność z tradycyjnym, przytulnym charakterem polskiej architektury drewnianej.

Konstrukcje takie pokrywa się najczęściej dachówkami płaskimi, podkreślając nowoczesny charakter budynku i osiągając efekt prostej, jednorodnej połaci dachu.

Nowoczesność i minimalizm, płaskie dachówki, a także współczesne stodoły to przewidywania, które każą przypuszczać, że klienci, wzorem poprzednich lat, również w 2024 roku wciąż zwracać się będą ku prostocie i funkcjonalności.

Preferencje architektoniczne każą rynkowi dekarskiemu ewoluować i zmieniać się, ale od lat widać pewien kierunek, zachwalający współczesność i harmonię z otoczeniem, który pozwala jasno wytyczać drogę dalszego rozwoju firm z branży. 

Źródło i zdjęcia: BMI Braas

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT