Relacja z obchodów Dnia Dekarza 2019

Już po raz 20. dekarze z całej Polski, producenci pokryć dachowych, narzędzi oraz chemii budowlanej spotkali się 27.07.2019 r. w Białymstoku.

Relacja z obchodów Dnia Dekarza 2019

Część piknikowa odbyła się na Stadionie Miejskim w formule aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wraz z partnerami przygotowało wiele atrakcji dla odwiedzających.

W strefie młodych dekarzy odbyły się pokazy sztuki dekarskiej z technik układania naturalnych pokryć dachowych, rzeźbienia w drewnie oraz metaloplastyki w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zawód przyszłości dekarz”.

Został rozegrany II wielki mecz Dekarze vs Producenci, który zakończył się wynikiem 5-3 dla Dekarzy! Wyłoniono „Turbo Kozaka” podczas konkursu strzałów do bramki oraz rozlosowano nagrody w konkursie „Obiegówka PSD”.

Na zakończenie pikniku w Hotelu Gołębiewskim odbyły się warsztaty. Motywacyjny Power Speech dla panów „Droga do sukcesu” przygotowała firma Al Fianco. Gościnnie w warsztatach wystąpiły gwiazdy sportu: Adam Małysz (ambasador marki Blachprofil 2), Krzysztof Ignaczak (Blachy Pruszyński) oraz Krzysztof Głowacki (Blachy Pruszyński).

Spotkanie dla kobiet „ Kreowanie wizerunku” poprowadziła Maja Sablewska oraz specjalistki od makijażu wieczorowego.

Wieczorem odbyła się Jubileuszowa Gala Dekarska z okazji 20-Lecia Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Pasja w życiu jest tym co napędza do działania. Pasją należy się dzielić i zarażać innych. Osoby, które odznaczyliśmy są przykładem na to, że w dzisiejszych czasach zdanie rodzica ma ogromne znaczenie. Kolejne pokolenia dekarzy, mistrzów w zawodzie, kształcone pod czujnym okiem ojca dekarza. To oni przekazywali dzieciom wszystko, co wiedzieli o dachach, to oni poprawiali błędy i pomagali szukać nowych rozwiązań. Sztafeta została przekazana.

Nagrodę w kategorii „Sztafeta pokoleń” otrzymali: Tomasz Jurga, Krzysztof Wieteska, Marek Francuz, Andrzej Gratkowski, Józef Szmyd oraz Zenon Roszman.

Początki Stowarzyszenia nie były łatwe. Wiedzą, o tym osoby, które je zakładały, przecierały szlaki i nawiązywały pierwsze kontakty. Przekonanie ludzi o tym, że warto współpracować w ramach jednej organizacji trwało kilka lat. Z roku na rok grono członków się powiększało i przystępowali nowi dekarze oraz partnerzy wspierający – firmy producenckie.

Dzięki tym pierwszym firmom, które uwierzyły w to, jak ważne jest Stowarzyszenie, udawało się wdrażać pomysły w życie i promować organizację, na samym początku jej działania.

Podziękowania otrzymały firmy: BMI Braas, Fakro, Budmat, Velux, Blachy Pruszyński, Prefa.

Za lata poświęcenia i pracy na rzecz Stowarzyszenia Walne Zebranie przyznało tytuł Honorowego Członka Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy panu Stefanowi Wilusiowi, który od 20 lat angażuje się w działanie Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Jest aktywnym działaczem, podejmującym wszelkie inicjatywy merytoryczne. Jest współautorem pierwszego na polskim rynku słownika terminów i nazw dekarskich, współtworzy Wytyczne Dekarskie zeszyty 1,2,3.

Jest wieloletnim sędzią Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy oraz sędzią Mistrzostw Świata IFD. Od 2006 roku pełni nieprzerwanie funkcję wiceprezesa w zarządzie głównym Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

20 lat temu w 1999 r. grono dekarzy, ludzi z wizją, pomysłem i odwagą, zainspirowanych działaniami dekarzy na zachodzie postanowiło powołać do życia POLSKIE STOWARZYSZENIE DEKARZY.

Podziękowania dla założycieli otrzymali: Zygmunt Leśniak - pierwszy prezes Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Michał Olszewski - wiceprezes pierwszego zarządu PSD, wieloletni prezes Stowarzyszenia oraz prezydent Światowej Federacji Dekarzy IFD, Waldemar Piela - wiceprezes pierwszego zarządu PSD, prezes PSD w późniejszych latach, Tomasz Czuba - wiceprezes Pierwszego Zarządu PSD.

Źródło i zdjęcia: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy
Film: Blachy Pruszyński

 

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE