W stolicy trwają targi RENEXPO Poland

Jednym z wiodących tematów tegorocznych targów RENEXPO Poland jest również energia wodna. To właśnie wokół tego zagadnienia toczyła się dyskusja podczas IV Konferencji Energetyki Wodnej w Polsce, zorganizowanej przy współpracy Towarzystwa Elektrowni Wodnych i Instytutu Maszyn Przepływowych PAN.

W stolicy trwają targi RENEXPO Poland

Pierwszy dzień międzynarodowej imprezy był również szansą do dyskusji nad rozwojem OZE oraz sposobami minimalizacji barier dla rozwoju inwestycji wykorzystujących lokalne rynki odnawialnych źródeł energii. Okazją ku temu była IV edycja Dnia Samorządowca, zorganizowana przez REECO Poland Sp. z o.o.

Zwieńczeniem dnia była uroczystość wręczenia Pucharu RENERGY AWARD, który już po raz drugi został przyznany w dwóch kategoriach. Tym samym tytułem Wybitnej Osobowości w branży energii odnawialnej uhonorowano w tym roku Marka Miarę, a nagrodę zwycięzcy wręczył ubiegłoroczny laureat Paweł Lachmann, Prezes Zarządu PORT PC. Różnorodność zaprezentowanych podczas RENEXPO Poland 2014 rozwiązań sprawiła, że w kategorii Innowacyjna Technologia główna nagroda powędrowała do dwóch firm. Statuetkę firmie SELFA GE S.A., reprezentującej branżę fotowoltaiczną, wręczyła Hanna Gehrke-Gut z REECO Poland Sp. z o.o. Druga - równorzędna - nagroda w tej samej kategorii przypadła w udziale firmie Galmet, działającej w branży grzewczej, a wręczył ją Grzegorz Burek, redaktor naczelny miesięcznika GlobEnergia.

Przed nami kolejne dwa dni energetycznego wydarzenia w stolicy naszego kraju i kolejne okazje do tego, aby przekonać się jak proste i ekologiczne może stać się generowanie i użytkowanie zielonej energii.

Środa, 24.09.2014 r.,

  • II Forum PV
  • Sprzedaż produktu, czy idei? Wymiar społeczny OZE w Polsce.
  • Praktyczne Aspekty Inwestycji w Zieloną Energię II Forum Pomp Ciepła Forum Budownictwa Energooszczędnego

Czwartek, 25.09.2014 r.,

  • IV Konferencja Fotowoltaika w Polsce
  • III Konferencja na Temat Biopaliw
  • III Forum Biogazu w ramach RENEXPO Poland II Konferencja Inteligentna Energetyka

Wstęp na targi RENEXPO Poland jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają uprzedniej rejestracji na stronie: http://www.renexpo-warsaw.com/404.html. Chęć udziału w wydarzeniach towarzyszącym można zgłaszać na stronie: http://www.renexpo-warsaw.com/konferencje.html.

RENEXPO® Poland organizowane przez REECO Poland to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w obszarze energetyki odnawialnej i efektywności energetycznej w polskim kalendarzu imprez targowych. Tegoroczna odsłona tego wydarzenia koncentruje się na głównych źródłach energii odnawialnej w kraju: fotowoltaice, biopaliwach, biogazie, energii wodnej, wiatrowej, a także pompach ciepła i budownictwie energooszczędnym.

źródło: REECO Poland

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT