Targi Energii Odnawialnej już niebawem!

W dniach 16 - 17 października 2013 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI po raz kolejny zagoszczą eksperci OZE z Polski i nie tylko. Wiodące tematy tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland to energetyka słoneczna, pompy ciepła i biogaz.

Targi Energii Odnawialnej już niebawem!

Firma Fronius zaprezentuje w tym roku mały, trójfazowy falownik. To beztransformatorowe urządzenie o klasach mocy 3,0 kW, 3,7 kW i 4,5 kW zapewnia nie tylko najwyższe uzyski energii elektrycznej, ale także optymalne, symetryczne zasilanie sieci. Zapewnianie mocy biernej lub podtrzymywanie napięcia gwarantuje dodatkowo statyczne i dynamiczne wspomaganie sieci zasilającej. Dzięki wysokiemu napięciu systemowemu (1000 V), szerokiemu zakresowi napięć wejściowych (od 150 V do 800 V) oraz możliwości zastosowania zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na nieograniczonym obszarze zewnętrznym, urządzenie umożliwia proste i elastyczne projektowanie instalacji. Nadaje się ono idealnie do sprostania wysokim wymaganiom EVU i jest stosowane przede wszystkim w gospodarstwach domowych, małych systemach fotowoltaicznych oraz instalacjach do wytwarzania własnej elektryczności. Zintegrowany przekaźnik zarządzania energią wspomaga użytkownika instalacji w zakresie wytwarzania własnej elektryczności. Jednak to nie wszystko, co ta firma ma do zaoferowania.

Kolejna firma, którą warto odwiedzić to HYMON ENERGY Sp. z o.o., polskie przedsiębiorstwo działające od wielu lat w branży OZE, zajmujące się budową systemów fotowoltaicznych, przetwarzających promieniowanie słoneczne w energię elektryczną, nie wytwarzając przy tym żadnych substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego. Jest to w 100 % czysta energia "zielona". Podstawowa działalność firmy obejmuje produkcję modułów fotowoltaicznych, zarówno w technologii mono jak i polikrystalicznej. Ponadto HYMON ENERGY wykonuje kompleksowe projekty instalacji pv oraz  jest Generalnym Wykonawcą (EPC) elektrowni fotowoltaicznych w Europie.

Innowacyjna technologia i procesy produkcji paneli PV zoptymalizowane pod kątem wysokiej wydajności i niskich kosztów produkcji to hasła przewodnie firmy Meyer Burger, która po raz pierwszy bierze udział w targach w Polsce. Nowej generacji wysoko wydajne ogniwa słoneczne stanowią szczególne wyzwania dla procesów produkcji panela fotowoltaicznego.

Technologia "Multiple Busbar" firmy Mayer Burger to względny wzrost wydajności do 2% przy zastosowaniu ogniw z 5 scieżkami połączeniowymi, w połączeniu z ogniwami nowej generacji typu “HJT”, umożliwia osiągnięcie ponad 300Wp z tradycyjnego 60 ogniwowego panela PV. Aplikacja tej technologii jest także możliwa w przypadku już istniejących linii produkcyjnych. Wiele innych innowacji pracownicy tej firmy cetnie zaprezentują Państwu w Warszawie.

Renusol GmbH to innowacyjne przedsiębiorstwo posiadające słoneczną wizję - tak reklamuje się kolejny wystawcy RENEXPO® Poland 2013. Młode, dynamiczne, innowacyjne. Od roku 1997 specjalizuje się w przemyślanych rozwiązaniach do montażu instalacji fotowoltaicznych. Będąc 100-procentową spółką córką firmy CENTROSOLAR Group AG firma od roku 2005 optymalnie uzupełnia portfolio tego dostawcy kompletnych instalacji fotowoltaicznych i posiada przedstawicielstwa na wszystkich kluczowych rynkach europejskich oraz w Ameryce. Udział tej firmy w targach Grupy REECO w Warszawie oznacza, ze polski rynek jest dla nich interesujący i widza w nim potencjał.

Spółka SMA potwierdza swoją pozycję lidera technologicznego, wprowadzając w tym roku na rynek kompleksowe rozwiązanie inteligentnego zarządzania przepływem energii w domu oraz zwiększenie zużycia własnego energii wytworzonej przez prywatne systemy PV. Zarówno koncepcja SMA Smart Home, jak i zupełnie nowy falownik ze zintegrowanym akumulatorem Sunny Boy Smart Energy w tym roku zbierają jedną nagrodę za drugą.

W maju 2013 r. spółka SMA otrzymała nagrodę Smart Energy Award 2013, a już w czerwcu falownik Sunny Boy Smart Energy zdobył wyróżnienia Intersolar Award za najlepszy eksponat targów Intersolar w kategorii Fotowoltaika. Falownik Sunny Boy Smart Energy ze zintegrowanym akumulatorem będzie pretendować do nagrody RENERGY AWARD, która będzie wręczona w ramach RENEXPO® Poland.

Systemy dla inteligentnego zarządzania przepływem energii w domu są ważną przesłanką dla przejścia na nową koncepcję energetyczną opartą na odnawialnych źródłach energii. Rozwiązanie SMA Smart Home, najlepiej w połączeniu z falownikiem Sunny Boy Smart Energy, stanowi kompleksowy system zarządzania energią, który w widoczny sposób obniża domowe rachunki za prąd, a to przede wszystkim dzięki maksymalnemu wykorzystaniu wytworzonej we własnym zakresie energii słonecznej. Uzyskanie takiego wyróżnienia jest dla nas zachętą do dalszych badań i rozwoju tych technologii, wyjaśnia Tom Rudolph, kierownik działu Solution Unit Energy Management w spółce SMA.

Niemiecka firma HUMMEL AG jest liderem na rynku producentów armatury grzewczej oraz elementów z branży elektrotechnicznej. Firma ma na swoim koncie
wiele patentów a jej motto to: Wyznaczanie standardów. Od niedawna rozpoczęła produkcję systemów solarnych do podgrzewania wody oraz do celów grzewczych. Ofertę dotyczącą termiki solarnej przedsiębiorstwo kieruje do instalatorów, którzy doradzają inwestorom realizującym takie projekty w zakresie możliwości zmniejszenia kosztów ogrzewania i preferencji dla energii odnawialnych a także instalują efektywne systemy solarne.

BMZ GmbH jest ekspertem i dostawcą w zakresie projektowania i produkcji inteligentnych rozwiązań bateryjnych i akumulatorowych. W ciągu zaledwie kilku lat BMZ osiągnął dominującą pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku litowo-jonowych zestawów akumulatorowych. Założona w 1994 r. firma jest dziś jednym z wiodących, europejskich producentów dedykowanych zestawów akumulatorowych projektowanych zgodnie z wymaganiami klienta. Zestawy akumulatorowe wysokiej jakości projektowane i produkowane przez BMZ w Niemczech, Polsce, Chinach i w USA stosowane są z powodzeniem na całym świecie w wielu branżach i aplikacjach, m.in. elektrycznych urządzeniach ogrodniczych, elektronarzędziach, pojazdach elektrycznych, e-bike’ach, przenośnych urządzeniach medycznych oraz jako magazyny energii w systemach odnawialnych źródłach energii.

Firmy Fonko jest producentem pomp ciepła z bezpośrednim odparowaniem Fonko DXW. Pompa ta to dojrzały  technicznie, oszczędny i przyszłościowy system ogrzewania, który jest jednocześnie szczególnie przyjazny środowisku i zapewnia wysoki komfort użytkowania.  Pompa ciepła Fonko DXW to nowoczesne urządzenia grzewczo-chłodzące, zbudowane z najlepszych podzespołów dostępnych na rynku. Technologia bezpośredniego odparowania umożliwia zrealizowanie najwyższej sprawności całego systemu.

Po raz kolejny na RENEXPO® Poland zagości firma Glen Dimplex, która przedstawi kompaktowe pompy ciepła solanka / woda SIW 6-11 TU. To według tej firmy innowacja na miarę każdego domu. Firma Dimplex, specjalizująca się w technice elektrycznego ogrzewania domów i technice systemowej, wprowadziła właśnie w tym roku tą nowość do swojej oferty.

W zakresie rozwiązań wykorzystujących odnawialne źródła energii REHAU proponuje gruntowy powietrzny wymiennik ciepła (GPWC) AWADUKT Thermo, dolne źródło ciepła RAUGEO do pomp ciepła oraz instalacje rurowe do budowy biogazowni System GPWC wspomaga mechaniczną wentylację pomieszczeń w połączeniu z urządzeniami do odzysku ciepła i rekuperacji. Zapewnia dodatkowe ogrzanie wentylowanego powietrza w zimie i chłodzenie w lecie bez konieczności stosowania klimatyzacji. Rury systemu AWADUK Thermo wyposażone są w opatentowaną antybakteryjną warstwę wewnętrzną, zapobiegającą przed rozwojem drobnoustrojów i dbającą o czyste oraz higieniczne powietrze wentylacyjne. System dolnego źródła ciepła RAUGEO dostarcza darmowe ciepło z ziemi do pompy ciepła za pomocą wysokowydajnych sond lub kolektorów geotermalnych w celu przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz ogrzania bądź schłodzenia budynku.

Ponadto firma REHAU oferuje kompleksowe rozwiązania do budowy biogazowni - począwszy od transportu biomasy, poprzez ogrzewanie fermentatora, aż po transport ciepła rurami preizolowanymi - wszystko od jednego dostawcy. Dzięki systemowi ogrzewania fermentatora RAUBIO oraz wytrzymałemu i szybkiemu w montażu systemowi mocowań RAUBIO FIX, REHAU dysponuje kompletnym programem komponentów wykonanych z tworzywa PE-Xa, który spełnia wysokie wymagania stawiane systemowi.

Dla instalatorów Panasonic przygotował możliwość rejestracji do programu PRO Club, dzięki któremu mogą uzyskać dostęp do aplikacji ułatwiających serwisowanie i obsługę urządzeń. Wśród nich znajduje się na przykład generator certyfikatów energetycznych, kalkulator natężenia dźwięku wydawanego podczas pracy urządzeń czy najnowsze aktualizacje oprogramowania dla systemów VRF oraz Aquarea. Ponadto partnerzy programu mogą znaleźć tam materiały marketingowe, które będą pomocne w przygotowaniu interesującej oferty handlowej.

Odświeżona witryna internetowa oferuje naszym klientom wiele możliwości. Zyskali oni dostęp online do fachowych porad ekspertów, między innymi w zakresie planowania i projektowania systemów grzewczo-chłodzących, a także specjalnych aplikacji pozwalających na oszacowanie potencjalnych oszczędności związanych z zastosowaniem naszych rozwiązań. Nowy interfejs strony jest bardzo czytelny i przejrzysty, a polska wersja językowa gwarantuje łatwe korzystanie z dostępnych treści, mówi Tomasz Lenarczyk, Product Manager w firmie Panasonic.

Solartech Invest SA zajmuje się kompleksowym wykonawstwem farm solarnych oraz instalacjami elektrycznymi dla przemysłu i energetyki. Realizuje projekty solarne na zlecenie inwestorów prywatnych, instytucji finansowych i branżowych. Zespół Solartech Invest SA jako jedyny przeszedł cały proces inwestycyjny budowy farmy fotowoltaicznej 1MW w Polsce, od uzyskania niezbędnych pozwoleń przez projekt koncepcyjny do uruchomienia i synchronizacji z siecią elektroenergetyczną.

Firma OZE FINANCE GROUP zajmuje się przygotowywaniem najkorzystniejszych sposobów finansowania inwestycji w odnawialne źródła energii. Specjalizuje się w budowaniu modeli finansowych dla Klientów planujących inwestycję w m.in. instalacje fotowoltaiczne,  przetwarzanie energii wiatru, biomasę, pompy ciepła. Usługi doradztwa w dziedzinie finansowania inwestycji w OZE świadczy dla osób fizycznych, przedsiębiorstw i jednostek samorządów terytorialnych.

To tylko wybrane przykłady firm będących wystawcami REENXPO® Poland 2013. Łącznie będziemy gościć około 125 wystawców i na pewno każdy znajdzie na naszych targach cos dla siebie. Począwszy od specjalistów a skończywszy na osobach prywatnych, mówi Małgorzata Bartkowski, Project Manager RENEXPO® Poland.

Swego rodzaju zwieńczeniem targów będzie rozdanie nagród RENERGY Award w kategoriach innowacyjna technologia na RENEXPO® Poland i osobowość branży. Zeszłoroczni zwycięzcy to czeska firma Solartec, producent pomp ciepła NIBE Biawar i dr Stanisław M. Pietruszko. W tym roku również mamy wiele zgłoszeń i propozycji, mówi Grzegorz Burek, redaktor naczelny miesięcznika Globenergia, jeden z członków tegorocznego jury.

RENEXPO® Poland po raz kolejny pokaże jak proste może być wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych. Więcej informacji na www.renexpo-warsaw.com.

źródło: REECO

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT