Projekt Pasterskiej Chaty z oknami dachowymi firmy Fakro

Nad Jeziorem Czorsztyńskim powstała Pasterska Chata, w której współgrają nowoczesność i tradycja. Południe Polski to zapierające dech krajobrazy z górami w tle, poprzecinane licznymi rzekami przepływającymi przez zielone lasy i łąki. Projekt Pasterskiej Chaty został nagrodzony Red Dot Award 2018.

Projekt Pasterskiej Chaty z oknami dachowymi firmy Fakro

Kompleksowa realizacja architektoniczno-wnętrzarska powstała w Grupie Projektowej HOLA. To dom utrzymany w stylu góralskiej chaty, położony nad samym brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego z niesamowitym widokiem na średniowieczne zamki w Czorsztynie i Niedzicy.

Budynek idealnie wtapia się w lokalny, malowniczy krajobraz, a został wzniesiony z poszanowaniem lokalnej tradycji. Zarówno bryła chaty, jak i jej wnętrza stanowią unikalną interpretację tradycyjnej architektury południowego regionu Polski.

Dach oraz fasada budynku zostały pokryte wiórem osikowym, a drewniane drzwi wejściowe udekorowane ornamentem nawiązującym do miejscowej sztuki. Całość projektu to kolaż motywów przeszłości przeplatających się z nowoczesnymi, obecnymi trendami i rozwiązaniami charakteryzującymi się otwartymi przestrzeniami czy wielkimi przeszkleniami.

Pasterska Chata nagrodzona Red dot Award 2018.

OKNA FAKRO W PROJEKCIE PASTERSKIEJ CHATY

Również na poddaszu projektanci zadbali o dużą ilość naturalnego światła. Oprócz okien w ścianach szczytowych, w dachu zamontowane zostały okna połaciowe FTP-V firmy FAKRO.

Obrotowa konstrukcja okien z zawiasem umieszczonym w połowie ościeżnicy daje możliwość przewietrzenia pomieszczeń, a także pozwala na dopływ naturalnego światła. Okna dachowe zapewniają także widok na niesamowitą panoramę ciągle zmieniającej się okolicy.

Pasterska chata uwalnia ogromny potencjał polskiej architektury, która niewątpliwie zaskakuje, zachwycając cały świat swoją formą i oryginalnością.

Okna Fakro w projekcie Pasterskiej Chaty.

Źródło i fot.: FAKRO

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE