Projekt zielonego dachu z oknami firmy Fakro

Projektowanie zielonych dachów to popularny trend w nowoczesnej architekturze. Połączenie GARDENA GREEN ROOF SYSTEM i okien FAKRO do dachów płaskich powstało z myślą o ich zagospodarowaniu. Można je zastosować w prywatnych domach, budynkach wielorodzinnych i komercyjnych oraz w obiektach użyteczności publicznej.

Projekt zielonego dachu z oknami firmy Fakro

GREEN ROOF SYSTEM to odpowiedź na coraz większe oczekiwania inwestorów odnośnie poprawy jakości życia w mieście. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, firma GARDENA stworzyła unikatowe i ekologiczne rozwiązanie, system dachu zielonego w połączeniu z oknami do dachów płaskich FAKRO.

Realizacja takiej koncepcji przynosi wiele korzyści. Oprócz naturalnego światła, które wpada przez okna do pomieszczeń pod płaskim dachem, zielony dach wpływa także na poprawę miejscowego mikroklimatu, chroniąc budynek przed wysokimi temperaturami latem, a zimą zapobiega stratom ciepła, jednocześnie redukując koszty ogrzewania i klimatyzacji.

Co więcej, zielony dach filtruje zanieczyszczenia z powietrza, pochłaniając dwutlenek węgla i produkuje tlen, chroniąc także powierzchnię dachu przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami atmosferycznymi (promieniowaniem UV i gradem).

Dodatkowo zatrzymuje 90% wody deszczowej, ograniczając konieczność odprowadzania jej do kanalizacji.

Dach zielony intensywny z oknami firmy Fakro.

OKNA FAKRO DLA ZIELONYCH DACHÓW

Nowatorskie okna do dachów płaskich FAKRO łączą w sobie wysoką funkcjonalność, nowoczesne wzornictwo i doskonałe parametry termoizolacyjne. Charakteryzują się także wysoką odpornością na ekstremalne warunki atmosferyczne, a dzięki bezpiecznym pakietom szybowym zapewniają spokój.

W ofercie FAKRO znajdują się okna typu F z innowacyjnym pakietem szybowym czy okna typu C z kopułą. Dostępne są one w wersji otwieranej elektrycznie, manualnie oraz w wersji nieotwieranej.

Na szczególną uwagę zasługuje okno DXW, którego specjalna konstrukcja o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowa powłoka pozwalają na swobodne poruszanie się po nim.

GARDENA GREEN ROOF SYSTEM jako zielony dach w połączeniu z oknami do dachów płaskich FAKRO to ekologiczne i funkcjonalne rozwiązanie, które dzięki współpracy wiodących polskich producentów odznacza się najwyższą jakością i trwałością.

Dodatkowo zdobyta przestrzeń na płaskim dachu może być wykorzystana jako zielony taras, miejsce do rekreacji na świeżym powietrzu czy nawet mały ogród.

Dach zielony ekstensywny z oknami firmy Fakro.

Źródło i fot.: FAKRO

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE