Zalane piwnice, podtopione garaże. Zapobiegaj skutkom nawałnic z rozwiązaniami przeciwzalewowymi KESSEL

Krótkie, intensywne opady deszczu, powodujące przeciążenie kanalizacji na stałe zagościły w naszej strefie klimatycznej. Napierająca woda zamiast spływać swobodnie do kanału, cofa się i wdziera do piwnic oraz garaży. Warto sobie uzmysłowić, że profilaktyczne zabezpieczenie tego typu pomieszczeń jest mniej kosztowne, niż późniejsze usuwanie skutków zalania. Najwłaściwszym rozwiązaniem jest montaż odpowiedniego urządzenia przeciwzalewowego firmy KESSEL.

Zalane piwnice, podtopione garaże. Zapobiegaj skutkom nawałnic z rozwiązaniami przeciwzalewowymi KESSEL

W zależności od potrzeb i wymagań budowlanych firma KESSEL oferuje automatyczne zawory zwrotne do ścieków zawierających fekalia Staufix FKA, zawory z pompą Pumpfix F oraz z zawory do wody brudnej Staufix SWA.

Przykład zabudowy zaworu Staufix FKA

Zawór Staufix FKA posiada dwie klapy zabezpieczające przed cofaniem się ścieków, które w normalnym trybie są otwarte i umożliwiają swobodny odpływ ścieków. W momencie wystąpienia cofki klapy zamykają się i blokują automatycznie. Przepływ zwrotny  (cofka) zostaje rozpoznany przez sondę, w momencie 80% wypełnienia kanału. Informacja o jego wystąpieniu zgłaszana jest za pomocą alarmu na szafce sterowniczej, którą należy umieścić w łatwo dostępnym miejscu, suchym i nie narażonym na działanie mrozów.  Po ustąpieniu cofki, następuję automatyczne podniesienie się klap.

Pumpfix f ze zintegrowanym wpustem odprowadza również wodę wpływajacą przez okienko piwniczne

Podobnym urządzeniem jest Pumpfix F a jego dodatkową zaletą jest możliwość korzystania z przyborów sanitarnych, także w sytuacji przeciążenia kanalizacji, a wiec podczas występowania cofki. Pumpfix F posiada jedną klapę otwartą. W momencie wystąpienia cofki, klapa zamyka się i nie dopuszcza do przedostania się ścieków do wewnątrz budynku. Jeśli jednak przy zamkniętej klapie napływają ścieki, wówczas po osiągnięciu określonego poziomu za pomocą sondy włącza się pompa, która zasysa ścieki, rozdrabnia elementy stałe i niezawodnie tłoczy je w kierunku przeciwnym do przepływu zwrotnego.

Zawory Staufix FKA oraz Pumpfix F dostępne są z szafką sterowniczą Komfort z wyświetlaczem stanu i wskazówkami konserwacyjnymi oraz opcją podłączenia do urządzeń centralnego sterowania budynkiem.

źródło i zdjęcia: Kessel

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT