Wpust łazienkowy Ultraflat 54 w ultrapłytkiej zabudowie

W nowoczesnych łazienkach wanna ustępuje miejsca kabinie prysznicowej bez brodzika. Odprowadzenie wody z takiej kabiny można realizować na kilka sposobów - przez odpływ ścienny, liniowy odpływ prysznicowy lub też za pomocą wpustu łazienkowego. Często jednak grubość podłogi stanowi pewne ograniczenie w montażu odpływu. Producenci odpływów prysznicowych odnajdują się jednak znakomicie w tej nowej sytuacji.

Wpust łazienkowy Ultraflat 54 w ultrapłytkiej zabudowie

Ultrapłaski wpust łazienkowy Ultraflat 54

Jeśli chcemy zainstalować w łazience wpust punktowy a grubość stropu jest na tyle niewielka, że nie pozwala na zamontowanie przeciętnego odpływu podłogowego, z pomocą przychodzi nowy wpust łazienkowy Ultraflat 54. Liczba w nazwie oznacza wysokość korpusu bez nasadki. Całkowita wysokość zabudowy wpustu wynosi tylko 63 mm. Nowe wpusty podłogowe stworzone zostały do użytku w nowo budowanych obiektach oraz do stosowania przy remontach w już istniejących budynkach.

Wpust łazienkowy Ultraflat 54 w ultrapłytkiej zabudowie

Dzięki kompaktowej konstrukcji wpusty łazienkowe Ultraflat 54 nadają się szczególnie do natrysków bezprogowych. Mają boczny odpływ, wyjmowany syfon montowany w nasadce oraz, w zależności od modelu, dołączoną do kompletu lub już fabrycznie zamontowaną matę.

W ten sposób możliwe jest wykonanie uszczelnień alternatywnych przy spełnieniu najwyższych wymagań klasy wodoszczelności W3 według DIN 18534-1, dzięki czemu wpust Ultraflat jest odpowiedni również do zabudowy w obiektach przemysłowych. Mimo niewielkiej wysokości zabudowy wpust jest w pełni funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu.

Syfon Megastop w łazienkach z podgrzewaniem podłogowym

Syfon Megastop chroniący przed nieprzyjemnymi zapachami

Wpust łazienkowy Ultraflat może zostać opcjonalnie wyposażony w syfon Megastop - chroniący przed nieprzyjemnymi zapachami, które powstają wskutek wysychania wpustów.

Problem ten dotyczy najczęściej rzadko używanych łazienek, np. przeznaczonych dla gości oraz łazienek z ogrzewaniem podłogowym. Dodatkowo, w połączeniu z kratką Design z systemem Lock&Lift, syfon Megastop stanowi dodatkową ochronę przed przepływem zwrotnym do 0,1 bara.

Źródło i zdjęcia: Kessel

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT