Staufix Control – inteligentna ochrona przeciwzalewowa

Miliony domów są zagrożone zalaniem. Nigdy wcześniej nie było tak wysokich szkód spowodowanych przez ulewne deszcze jak ostatnio. Właściwe zabezpieczenie budynku przed przepływem zwrotnym pomaga uniknąć wielu kłopotów i dotkliwych kosztów. Problemowi temu można zapobiec w bardzo prosty sposób. Skuteczną ochroną przed przepływem zwrotnym jest nowy i oryginalny zawór przeciwzalewowy Staufix Control.

Staufix Control – inteligentna ochrona przeciwzalewowa

Nowy Staufix Control to wyjątkowo inteligentne urządzenie. Jest on wyposażony w podajnik sygnału, który w przypadku przepływu zwrotnego emituje ostrzeżenie wizualne i akustyczne. W ten sposób urządzenie umożliwia zawsze pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w pomieszczeniach usytuowanych poniżej poziomu zalewania. Opcjonalny odbiornik radiowy w formie gniazda przełączającego w razie wystąpienia przepływu zwrotnego odłączy automatycznie wpięte do niego urządzenie (np. pralkę) od zasilania elektrycznego. Zapobiegnie to zalaniu budynku od wewnątrz przez ścieki wytworzone w jego instalacji podczas przepływu zwrotnego.

Nowy design i łatwiejszy montaż

W celu zapewnienia łatwego montażu, przede wszystkim w przypadku remontów budynków, nowy Staufix wyposażony jest w demontowalne króćce. Dodatkowo ma zintegrowaną, płynnie regulowaną nasadę do zabudowy w posadzce, umożliwiającą także bezpieczną zabudowę w betonie wodoszczelnym. Nie tylko samo rozwiązanie techniczne urządzenia zostało udoskonalone, ale też zmieniliśmy jego wygląd. Podobnie jak nasz asortyment produktów Premium, nowy Staufix jest teraz czarny. Również jest znacznie bardziej kompaktowy niż jego poprzednik. Uchwyt umożliwiający szybkie zamykanie i otwieranie pokrywy jedną ręką i bez użycia narzędzi sprawia, że ten produkt jest niezwykle prosty w obsłudze. W ten sposób nowy Staufix Control ponownie wyznacza kierunki w zakresie zabezpieczenia przeciwzalewowego.

Staufix Control

Zestaw do zabudowy w płycie podłogowej

Dzięki nowemu kompletnemu asortymentowi z teleskopową nasadą zabudowa zaworu w płycie podłogowej jest niezwykle łatwa, komfortowa i czysta. Trzy różne przedłużki zapewniają dodatkową elastyczność przy instalacji. Nasada może być wyposażona w dwa rodzaje pokryw: pełną czarną lub szarą z możliwością wypełnienia płytkami.

Zdejmowane króćce zamienne

Nowe, demontowalne króćce wymienne sprawiają, że zabudowa zaworu jest prosta i szybka jak nigdy wcześniej. Złączki kielichowe i króćce bose dostępne są w takich samych wielkościach nominalnych lub z różnymi średnicami dopływu i odpływu w zależności od potrzeb inwestycji. Dzięki temu można je indywidualnie dopasowywać do korpusów oraz różnych rozmiarów rur kanalizacyjnych. Jest to przede wszystkim bardzo praktyczne, gdy przy przebudowie lub remoncie stare instalacje muszą zostać połączone z nowymi.

Staufix Control

Źródło i zdjęcia: Kessel

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE