Beton w nowoczesnych i eleganckich wykończeniach wnętrz

Poprzedni rok wniósł do wystroju wnętrz sporo nowości i spektakularnych powrotów. W szczególności zaczęły się liczyć naturalne materiały, zwłaszcza te z widoczną strukturą i fakturą. Wspomniane tendencje utrzymują się też na początku 2019 roku. Nieustanną popularnością cieszy się drewno z dekoracyjnym rysunkiem słojów, marmur - w przeróżnych odcieniach i z ozdobnym żyłkowaniem.

Beton w nowoczesnych i eleganckich wykończeniach wnętrz

Najciekawszym i szczególnie oryginalnym trendem ostatnich miesięcy stał się jednak z pozoru mniej spektakularny i elegancki beton. Jak go zastosować i z czym połączyć w nowoczesnym wnętrzu, żeby zdobił i dodawał charakteru?

Z czym można połączyć beton?

Wydawać by się mogło, że beton można włączyć tylko w industrialną stylizację. Nic bardziej mylnego. Oczywiście najbardziej naturalne będzie zastosowanie go we wnętrzach loftowych, o mocno postprzemysłowym wyglądzie.

Wielką popularnością w takich przestrzeniach cieszą się betonowe, fakturowe podłogi w naturalnych i surowych odcieniach. Coraz więcej zwolenników zyskują również betonowe ściany oraz pojedyncze przedmioty (umywalki, stoliki itp.). Industrialność nie jest jednak jedyną możliwością.

Obecnie istnieje również wiele trendów łączących przemysłowy beton z drewnem (subtelnym, lekko postarzanym) oraz ceramiką (ozdobnymi płytkami, przedmiotami dekoracyjnymi).

Powoli zacierają się skojarzenia z typowo fabrycznym przeznaczeniem tego surowca. Dzięki temu zyskuje on nowe życie i zupełnie nietuzinkowe połączenia. Czy warto go zastosować w nowoczesnej i modnej aranżacji?

Jakie są zalety betonu we wnętrzu?

Przede wszystkim wnosi ciekawą i surową fakturę do przestrzeni mieszkania.

Najlepszą metodą podkreślania jego powierzchni jest zestawienie jej z innym, kontrastującym materiałem (np. drewnem, metalem, szkłem).

Warto również grać kolorami - stonowany odcień betonu idealnie połączy się ze zdecydowanymi odcieniami innych surowców. Bez względu na to, czy kupimy betonowy stolik, zlewozmywak czy lampę, każdy przedmiot musi być wykonany z dobrej jakości materiału i wykończony w odpowiedni sposób.

Dzięki właściwej impregnacji będzie naprawdę przyjazny w codziennym użytkowaniu i bardzo trwały. Warto zapytać sprzedawcę, w jaki sposób zadbać o dany przedmiot, żeby służył nam przez długi czas. Beton we wnętrzu nowoczesnym lub klasycznym stanowi element przykuwający uwagę. Poprzez budowanie kontrastów, potrafi stać się elementem zdobiącym wnętrze oraz główną dominantą w pomieszczeniu.

Najpopularniejsze elementy wyposażenia wnętrz z betonu

Industrialne oprawy oświetleniowe w nowej, stylowej odsłonie

Niebanalnymi elementami wyposażenia, które coraz częściej wykonuje się z betonu, są oprawy lamp. Świetnie prezentują się we wnętrzach mieszkalnych i użytkowych, a dzięki swej uniwersalnej formie, z łatwością można je zastosować w różnych aranżacjach, zwłaszcza tych w minimalistycznym i nietuzinkowym stylu.

Warto zapoznać się z coraz szerszą ofertą polskich producentów, którzy pokochali nowy trend. Niesamowicie prezentują się choćby betonowe, fakturowe oprawy Nelly, które ma w swej ofercie sklep z lampami Lampy.it.

Fakturowe, betonowe oprawy lamp Nelly.

Naturalnym środowiskiem dla lamp tego typu są oczywiście wszystkie minimalistyczne wnętrza, które ograniczają ilość elementów zdobniczych, stawiając na proste kształty oraz bogactwo faktur.

Surowość lamp zestawiona z innymi, bardziej ciepłymi i ozdobnymi przedmiotami (na przykład równie modnymi w tym sezonie tekstyliami) może stworzyć niebanalne i intrygujące efekty.

Solidne blaty do pracy i dekoracyjne stoliki

Betonowe blaty kuchenne są popularne już od jakiegoś czasu, ze względu na swój intrygujący wygląd oraz wysoką wytrzymałość na uszkodzenia. Obecnie jednak beton zaczyna być również surowcem, który często służy do wykonywania eleganckich stolików kawowych.

Są skrajnie proste w konstrukcji, z masywnym blatem w naturalnym kolorze betonu, ale wyszlifowanym na wysoki połysk. Wpisują się nawet w bardziej dekoracyjne przestrzenie, konkurując z meblami wykonanymi z marmuru.

Zlewy i umywalki na wysoki betonowy połysk

Wydawać by się mogło, że zlewozmywaki i umywalki łazienkowe powinny być wykonane z ceramiki lub ewentualnie metalu. Nowoczesne aranżacje wprowadziły jednak również w tej kategorii część wyposażenia wykonaną z betonu.

Jakie są jej zalety? Przede wszystkim przedmioty te wyróżnia wysoka odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz zmiany temperatur.

Beton pozwala na uzyskanie dowolnego kształtu i wielkości produktu, a dzięki współczesnej technologii, również różnorodnych kolorów. Zyskujemy przedmiot piękny, indywidualny i niepowtarzalny, który zachwyci każdego.

Czy każdy może postawić na beton?

Betonowe elementy we wnętrzu to jeden z najciekawszych trendów ostatnich miesięcy. Dlaczego? Wprowadzenie tak surowego materiału do wnętrz nie tylko industrialnych, ale też minimalistycznych, a niekiedy nawet bardziej dekoracyjnych, daje nowe możliwości aranżacyjne oraz intrygujące kontrasty.

Przykuwa uwagę, dekoruje wnętrze oraz stanowi solidne wyposażenie, które posłuży nam przez lata. Beton dodaje nowoczesności klasycznemu wnętrzu i potrafi dodać charakteru każdej aranżacji.

Źródło i zdjęcia: Lampy.it

 

FILMY OSTATNIO DODANE