Jak uchronić dom przed przepływem zwrotnym?

Przepływ zwrotny to zagrożenie, który dotyczy wszystkich - inwestorów, właścicieli domów i firm remontowych. To właśnie na nich spoczywa bowiem obowiązek zabezpieczenia budynku przed zalaniem.

Jak uchronić dom przed przepływem zwrotnym?

Ochrona domu przed zalaniem 

Klimat się zmieni, a w związku z tym coraz częściej możemy spotkać się z ulewnymi deszczami powodującymi lokalne podtopienia. Warto zatem wcześniej zabezpieczyć się przed skutkami zalania, montując odpowiednie urządzenie przeciwzalewowe.

 

Firma KESSEL ma w swojej ofercie różne rozwiązania chroniące przed tzw. cofką w kanalizacji. Najłatwiejszym będzie montaż zasuwy burzowej Staufix lub Staufix Control, który dodatkowo wyposażony jest w podajnik sygnału, emitujący podczas przepływu zwrotnego ostrzeżenie wizualne i akustyczne.

Dzięki temu uzyskamy pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w piwnicy. Zasuwy wyposażone są w jedną lub dwie swobodnie zawieszone klapy, które zamykają się w wyniku przepływu zwrotnego w kanalizacji i nie dopuszczają do wpłynięcia cofających się ścieków do pomieszczeń.

Opcjonalnie takie zawory mogą być wyposażone w klapkę ze stali nierdzewnej, która dodatkowo chroni przed dostaniem się gryzoni do budynku.

W przypadku ścieków z toalet 100% bezpieczeństwo i spokojny sen zagwarantuje automatyczny zawór przeciwzalewowy typu Staufix FKA, który posiada dwie otwarte klapy blokujące się automatycznie podczas wystąpienia cofki. Informacja o tym, co dzieje się w kanalizacji zgłaszana jest za pomocą alarmu na szafce sterowniczej, umieszczonej w łatwo dostępnym miejscu.

 

 

Newsletter icon

Źródło i zdjęcia: Kessel 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE