Podsumowanie akcji "Kilometry nadziei z FAKRO"

Pracownicy FAKRO dzieciom pracowników. Tak można streścić cel akcji „Kilometry nadziei z FAKRO”. To właśnie dla czwórki chorych dzieci 474 osoby dołączyły do rywalizacji na ENDOMONDO „Kilometry nadziei z FAKRO”. Pracownicy FAKRO jeżdżąc na rowerze, biegając i chodząc po górach pokonali w trzy miesiące prawie 500 000 kilometrów. Uroczyste zakończenie akcji odbyło się 11 września 2019 r. w siedzibie firmy FAKRO.

Podsumowanie akcji "Kilometry nadziei z FAKRO"

Spotkanie otworzyła Bożena Damasiewicz, dyrektor biura zarządu FAKRO, która powitała zgromadzonych licznie przedstawicieli zarządu, ambasadorów marki FAKRO, a przede wszystkim uczestników rywalizacji.

- Dzięki Państwu obecnym na spotkaniu, Waszemu zaangażowaniu i wielkiemu sercu pokonaliśmy w niespełna 1,5 miesiąca zakładany cel 50 000 km. Dzisiaj mamy już prawie 500 000 km. Liczba uczestników, przebytych kilometrów przerosła nasze oczekiwania i marzenia, za co serdecznie dziękujemy - mówiła Bożena Damasiewicz.

Akcja rozpoczęła się 1 czerwca 2019 r., jej celem było pokonanie w ciągu pięciu miesięcy 50 tysięcy kilometrów. Po uzyskaniu tego wyniku FAKRO zadeklarowało przekazanie 16 000 zł dla czwórki potrzebujących dzieci.

- Zakładany wynik został przekroczony niemal dziesięciokrotnie. Ta akcja pokazała po raz kolejny, że zespół FAKRO to ambitni, niezwykle wartościowi ludzie, którzy potrafią przenosić góry i zmieniać świat na lepsze - podziękował Sławomir Gawlik, dyrektor marketingu Grupy FAKRO.

Najważniejszym punktem spotkania było przekazanie symbolicznych voucherów potrzebującym dzieciom.

- Przed Państwem czwórka najdzielniejszych i najsilniejszych. Nasi mali bohaterowie, dla których wspólnie kręciliśmy kilometry. 16 000 zł, to kwota jaką firma FAKRO przekazuje na rzecz leczenia i rehabilitacji Wiktorii, Samanty, Krzysia i Igorka - mówiła Anna Korczyk, specjalista ds. PR FAKRO, koordynator akcji. Uroczystego przekazania voucherów dokonali Krystyna Kronenberger, współwłaściciel FAKRO i Sebastian Talarczyk, członek zarządu FAKRO.

Rodzice dzieci nie kryli wzruszenia.

- To piękne, że pracownicy chcą dzielić się swoim czasem z innymi. Jestem bardzo wzruszona i dziękuję za pomoc - mówiła mama Krzysztofa Furgała, który choruje na autyzm atypowy.

Podczas spotkania podziękowano także sportowcom. Dziesięciu najbardziej aktywnych mężczyzn i dziesięć najbardziej aktywnych kobiet zostało nagrodzonych koszulkami sportowymi FAKRO. Szczególne podziękowania za zaangażowanie w akcję otrzymał także Piotr Broniszewski, pracownik Wydziału Produkcji Wyłazów i Świetlików, ambasador marki FAKRO i pasjonat biegania.

- Bohaterów tej akcji jest bardzo wielu, ale jest wśród nas ktoś, komu należą się szczególne podziękowania. Osobie, która nie tylko wybiegała na rzecz akcji mnóstwo kilometrów, ale z własnej inicjatywy podjęła się prowadzenia bezpłatnych treningów biegowych dla naszych pracowników - mówiła, zapraszając na scenę Piotra, Renata Damasiewicz, specjalista ds. reklamy medialnej i Aneta Bobrowska, specjalista ds. marketingu.

Oficjalne zakończenie „Kilometrów nadziei z FAKRO” ze względu na błyskawiczne osiągnięciu planowanego pułapu odbyło się na 1,5 miesiąca przed planowanym zakończeniem akcji.

- Tymczasem honorowo zbieramy kilometry dalej. Akcja potrwa do 31 października 2019 r. Wspierając finansowo rodziny naszych pracowników, pokazaliśmy siłę i ogromne serca naszego zespołu. Ta akcja jest najlepszym dowodem na to, że pomagając zmieniamy świat na lepsze - podsumowuje Anna Korczyk.

Źródło i zdjęcie: Fakro

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE