Akcja Kilometry Nadziei Fakro na rzecz chorych dzieci

Pracownicy FAKRO pokonali już 27 495 kilometrów w ramach rywalizacji Kilometry Nadziei z FAKRO. W akcję społeczną, w której każdy pokonany kilometr stanowi cegiełkę wsparcia czwórki chorych dzieci pracowników włączyło się 195 uczestników.

Akcja Kilometry Nadziei Fakro na rzecz chorych dzieci

Pracownicy FAKRO zbierają kilometry

- Od rozpoczęcia akcji minęło zaledwie 18 dni, a pracownicy pokonali już 27 000 kilometrów, czyli ponad połowę naszego celu – wyjaśnia Renata Damasiewicz, specjalista ds. reklamy medialnej. Po uzyskaniu 50 000 kilometrów każde z czwórki potrzebujących dzieci otrzyma 4000 zł od firmy FAKRO. Łącznie FAKRO przekaże 16 000 zł.

Liczba uzyskanych w ramach rywalizacji na ENDOMONDO kilometrów przerosła oczekiwania organizatorów.

- Nie spodziewaliśmy się, że kilometrów będzie tak szybko przybywać. Chęci i zapał pracowników są ogromne, sprzyja nam także piękna, słoneczna pogoda, zachęcając do aktywności na świeżym powietrzu – tłumaczy Sławomir Gawlik, dyrektor marketingu FAKRO.

Dodatkową mobilizacją dla pracowników jest konkurs, w ramach którego co dwa miesiące nagrodzeni zostaną trzej uczestnicy rywalizacji z najlepszym wynikiem, na poszczególnych etapach konkursu. Na ten moment najwięcej, bo aż 1163 kilometry pokonał na rowerze Paweł Martuś, pracownik Magazynu Wyrobów Gotowych.

- Uwielbiam sport, a jazda na rowerze szosowym jest moją pasją i odskocznią od codziennych obowiązków. Cieszę się, że robiąc to co kocham, mogę wesprzeć innych – wyjaśnia lider rywalizacji.

Na drugim miejscu z wynikiem 844 kilometry plasuje się Piotr Broniszewski, pracownik Wydziału Produkcji Wyłazów i Świetlików, ambasador marki FAKRO.

- Każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy. Teraz pomocy potrzebują dzieci naszych kolegów z firmy. Cieszę się, że mogę do tej pomocy dołożyć swoją cegiełkę. Dobro zawsze wraca – tłumaczy Piotr Broniszewski.

- Akcja ma charakter nie tylko pomocowy, chociaż to jej główne założenie. Pracownicy integrują się, spotykają na wspólne treningi, mobilizują wzajemnie do aktywności sportowej. To ogromna wartość dodana tej inicjatywy – komentuje Anna Korczyk, specjalista ds. PR, koordynator akcji.

Akcja rozpoczęła się 1 czerwca i potrwa do 31 października 2019 roku. Do rywalizacji na ENDOMONDO mogą się włączyć pracownicy FAKRO i ich rodziny. Więcej informacji na stronie kilometrynadziei.fakro.pl.

Źródło, zdjęcia, film: Fakro

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE