Nagroda Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji dla Ryszarda Florka - prezesa firmy Fakro

Ryszard Florek, prezes FAKRO i założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości, został laureatem Kryształowego Lauru Umiejętności i Kompetencji. Nagrodę odebrał 19 stycznia 2019 r. w Zabrzu, gdzie odbyła się XXVII Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji.

Nagroda Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji dla Ryszarda Florka - prezesa firmy Fakro

Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, która od 27 lat, rozpoczyna rok „Laurami”.

- Wyróżnienia te stanowią formę podziękowania dla wybitnych osobistości, instytucji z otaczającego nas świata nauki, biznesu, gospodarki i polityki - tłumaczy Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Ryszard Florek jest współzałożycielem i prezesem firmy FAKRO, wicelidera na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych. Kapituła przyznając tytuł Kryształowego Laureata Umiejętności i Kompetencji, podziękowała laureatowi za stworzenie jednej z największych na świecie firm produkujących okna dachowe, która z powodzeniem konkuruje na rynkach międzynarodowych.

Podkreśliła także innowacyjność FAKRO, dbałość o jakość produktów oraz dostosowanie oferty do potrzeb i oczekiwań klientów. Zwróciła także uwagę na działalność na rzecz rozwoju gospodarczego kraju, którą realizuje, założona przez Ryszarda Florka, Fundacja Pomyśl o Przyszłości.

- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie. To zaszczyt znaleźć się w gronie tak wybitnych osobowości, które poprzez swoją działalność zawodową, a także prospołeczną postawę zmieniają Polskę na lepsze - dziękował Ryszard Florek, odbierając nagrodę.

Wśród nagrodzonych przez Kapitułę Laurów Umiejętności i Kompetencji 2018 znaleźli się między innymi: prof. dr hab. n. med. Marian Zembala, wybitny kardiochirurg; biskup Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej; Krzysztof Kwiatkowski, prezes Najwyższej Izby Kontroli w Warszawie.

Źródło: Fakro
Zdjęcie: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE