Honorowa odznaka "Za Zasługi dla Wynalazczości" dla firmy FAKRO

Firma FAKRO, producent okien dachowych i schodów strychowych, została nagrodzona honorową odznaką "Za Zasługi dla Wynalazczości", nadaną przez premiera Mateusza Morawieckiego na wiosek Urzędu Patentowego RP.

Honorowa odznaka

Przyznany medal jest wyrazem uznania dla FAKRO za szczególne zasługi w budowaniu siły polskiej myśli technicznej w oparciu o innowacyjne rozwiązania, także za zasługi w ochronie własności intelektualnej polskich inżynierów.

- Innowacyjność jest naszym kodem DNA. Firma FAKRO jest autorem ponad 160 zgłoszeń patentowych. Nasze rozwiązania trafiają do prawie 50 krajów na całym świecie, ciesząc się zaufaniem naszych klientów - skomentował Henryk Musiał, dyrektor ds. badań i rozwoju FAKRO, który w imieniu firmy odebrał nagrodę.

Uroczyste wręczenie odznaki odbyło się 26 listopada 2018 r. na Zamku Królewskim w ramach uroczystości jubileuszowych 100-lecia ustanowienia Urzędu Patentowego i systemu ochrony własności przemysłowej w Polsce.

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej powstał 28 grudnia 1918 r. Rok później Polska przystąpiła do Konwencji Paryskiej o ochronie własności przemysłowej, włączając się do współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

Źródło i zdjęcie: FAKRO

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE