Firma FAKRO podczas Światowych Mistrzostw Młodych Dekarzy IFD

W Rydze odbył się 66. Międzynarodowy Kongres IFD oraz 27. Światowe Mistrzostwa Młodych Dekarzy. W 4 kategoriach walczyło 30 drużyn z 11 krajów. Firma FAKRO była sponsorem premium wydarzenia i wspierała dekarzy, zarówno merytorycznie, jak i zapewniając niezbędne produkty do zadań konkursowych. Po raz pierwszy została przeprowadzona obróbka okien fasadowych materiałem pokryciowym. Uczestnicy pracowali na oknach pionowych INNOVIEW firmy FAKRO.

Firma FAKRO podczas Światowych Mistrzostw Młodych Dekarzy IFD

FAKRO pamięta także o historycznych wydarzeniach i dla uczczenia 100-lecia niepodległości Łotwy, firma z Nowego Sącza zamieściła na oknach do dachów płaskich logotyp rocznicy.

- Już od 14 lat firma FAKRO jest członkiem partnerskim IFD (tzn. International Federation for the Roofing Trade), która jest neutralną platformą, służącą integracji środowisk dekarskich z różnych krajów oraz wymianie doświadczeń. Celem Stowarzyszenia jest doskonalenie umiejętności dekarskich na całym świecie, aby produkty były poprawnie zamontowane według przyjętych standardów IFD.

- Nowością, nad którą obecnie pracuje IFD jest wprowadzenie paszportu dekarskiego. Dzięki niemu dekarze będą mieli świadectwo posiadania nowych umiejętności dekarskich. Paszporty będą wydawane przez firmy i krajowe stowarzyszenia dekarskie będące członkami IFD.

- Warto zaznaczyć, że tylko poprawnie zainstalowane produkty na dachu spełniają dobrze swoje funkcje - komentuje Sabina Sujew, IFD Chairwoman Marketing, delegat firmy FAKRO, zaangażowana w projekt Future Marketing for the IFD.

Fakro na Światowych Mistrzostwach Młodych Dekarzy 2018.

ZWYCIĘZCY ŚWIATOWYCH MISTRZOSTW MŁODYCH DEKARZY

Podczas zadań konkursowych uczestnicy montowali okna dachowe FAKRO. Młodzi dekarze rywalizowali w montażu okien na dachu płaskim oraz na dachu skośnym z metalowym pokryciem. W tej edycji po raz pierwszy w historii Mistrzostw IFD konkurowali w „obróbce” okna fasadowego FAKRO-INNOVIEW.

W kategorii „FASADA” pierwsze miejsce otrzymała drużyna ze Szwajcarii, natomiast drugie przypadło ekipie z Polski.

W kategorii „DACH SKOŚNY Z METALOWYM POKRYCIEM” pierwsze miejsce zajęła drużyna z Łotwy, a drugie ze Szwajcarii. Trzecie miejsce w tych dwóch kategoriach zajęli młodzi dekarze z Estonii.

W kategorii „DACH PŁASKI” montaż okna DXF w dachu płaskim złoty medal otrzymała drużyna ze Szwajcarii, srebrny z Austrii, a brązowy przypadł młodym dekarzom z Niemiec.

W ostatniej kategorii „DACH SKOŚNY” pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szwajcarii, drugie z Niemiec, a trzecie z Austrii.

Młodzi dekarze podczas zawodów mogli brać również udział w kategorii freestyle. Zwycięzcy w tej widowiskowej konkurencji otrzymali nagrodę, która wręczył osobiście Prezydent IFD.

Szczegóły, opisy zadań i zdjęcia dostępne są na stronie: www.ifd-roof.com FAKRO na IFD.

Atrakcyjne 60m2 stoisko FAKRO było tłumnie odwiedzane, a każdy uczestnik mistrzostw otrzymał od firmy wartościowe gadżety.

Dodatkowo na stoisku nie zabrakło emocji sportowych, każdy uczestnik mógł wziąć udział w rozgrywkach piłkarskich. Do wygrania były atrakcyjne nagrody. Stoisko firmy odwiedził maratończyk rodem z Rumunii, który pokonuje kilometry zawsze w barwach FAKRO.

FAKRO widoczne było nie tylko na stoiskach roboczych, ale również na strojach uczestników reprezentacji między innymi Łotwy, Węgier i Polski.

Gry na stoisku Fakro podczas Światowych Mistrzostw Młodych Dekarzy 2018.

Nie zabrakło kibiców z Polski, których przyjazd wsparła firma FAKRO. Grupa z Polski licząca 90 osób oraz Chin w liczbie 109 były jednymi z najbardziej licznych. Za dwa lata mistrzostwa odbędą się w Pekinie.

Dzięki Latvijas Jumiķu Apvienība (Łotweskie Stwowarzyszenie Dekarzy) wszystkie stanowiska robocze/makiety zostaną dostarczone do szkół zawodowych na Łotwie. Pozwoli to na doskonalenie umiejętności uczniów.

Kibice Fakro z Polski podczas Światowych Mistrzostw Młodych Dekarzy 2018.

Przebieg trwania mistrzostw można oglądnąć na livestream:​ www.facebook.com/IFDroof.

Źródło i zdjęcia: FAKRO

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE