PRODUCENCI
IKO
ul.Wileńska 10, 94-029  Łódź
tel. 42 681 49 16

Firma IKO została założona w kanadyjskim stanie Alberta w 1951 roku i początkowo produkowała tradycyjną papę asfaltową dla potrzeb budownictwa. W 1954 roku oferta wyrobów powiększyła się o gonty papowe, które szybko stały się mocnym uzupełnieniem produkowanego asortymentu i stworzyły nowy dział w branży pokryć dachowych.

Stałemu rozwojowi w Kanadzie towarzyszyło otwarcie w 1972 roku pierwszej fabryki IKO na terenie Europy w miejscowości Ham w Belgii, a w 1979 roku w Wilmington w stanie Delaware pierwszego zakładu produkcyjnego na terenie Stanów Zjednoczonych. Dzięki wzrostowi, a także nabyciom innych zakładów w swojej dziedzinie obecnie IKO oferuje klientom w wielu krajach świata szeroki zakres pokryć dachowych i izolacji wodochronnych.

Posiadając 20 zakładów wytwórczych na terenie Ameryki Północnej i Europy, IKO stało się światowym liderem w produkcji powłok izolacji wodochronnych na bazie asfaltu. Mająca siedzibę w Belgii firma IKO Sales International produkuje 60 różnych zestawień kształtów i kolorów gontów papowych. Gonty w Europie produkowane są na osnowie z welonu z włókien szklanych zgodnie z nową normą europejską EN-544. Co więcej do produkcji wszystkich gontów IKO używa się najwyższej jakości barwionych granulatów wytwarzanych w zakładach IKO w Ameryce Północnej.

Wynalezione w 1863 roku, gonty są najpowszechniejszym materiałem dachowym na świecie zaraz po dachówce ceramicznej. Abstrahując od ich walorów estetycznych, oferują wiele korzyści właścicielom domów, dekarzom, developerom i inwestorom. Stosowane są powszechnie do wykonywania nowych pokryć dachowych i renowacji starych przy nachyleniu połaci od 15 do 90°.

Zalety gontów IKO:

 • 20 lub lat gwarancji w tym 10 lat platynowej
 • różnorodne kształty i kolory
 • lekkość pokrycia
 • łatwość montażu
 • tanie akcesoria
 • brak korozji
 • wygłuszenie odgłosów deszczu

Materiał: impregnowany welon z włókna szklanego zabezpieczony obustronnie warstwą bitumu (również modyfikowanego APP), warstwa wierzchnia pokryta ceramizowanym granulatem bazaltowym, spód gontów pokryty posypką piaskową lub może stanowić warstwę samoprzylepną (tylko w dachówkach samowulkanizujących ARMOURSHIELD®, BIBERSHIELD®i DIAMANTSHIELD®); dachówki tradycyjne ARMOURGLASS®, VICTORIAN®, DIAMANT®i modyfikowane wyposażone są w pas klejący, który wpływa na szczelne połączenie nachodzących na siebie pasów gontów
Kolory: około 40, w tym: czarny, szary, czerwony, zielony, brązowy, ceglasty, niebieski; możliwość wyboru dachówek w różnych odcieniach i kompozycjach kolorów; od początku sezonu 2005 IKO oferuje również gonty dwuwarstwowe laminowane CAMBRIDGE® (30 lat gwarancji)
Podłoże: pełne deskowanie, sklejka wodoodporna lub płyta OSB, warstwa papy podkładowej na welonie szklanym (zbędna w przypadku dachów o kącie nachylenia połaci 85- 90°, krytych gontami ARMOURSHIELD®, BIBERSHIELD®i DIAMANTSHIELD®)
Montaż: za pomocą ocynkowanych gwoździ papowych, wulkanizacja paska lepiszcza pod wpływem promieni słonecznych lub
Klasyfikacja ogniowa: pokrycie trudnozapalne, nierozprzestrzeniające ognia (badania NRO)

Akcesoria:

 • rolowane materiały podkładowe, w tym membrana pod gonty
 • elementy wentylacji połaci i kalenicy
 • ocynkowane gwoździe IKO
 • kleje bitumiczne w tubach SHINGLE STICK 310 ml i pojemnikach PLASTAL 5 kg

Informacje dodatkowe

Kraj produkcji: Belgia
Gwarancja: 20 lub 30 lat
Dystrybucja: hurtowa i detaliczna przez sieć oddziałów handlowych
Usługi: doradztwo techniczne, szkolenia, transport
Aprobaty i certyfikaty: Znak CE, Aprobaty Techniczne ITB, Certyfikaty na Znak Bezpieczeństwa
Pozostała oferta:

 • membrany pod gonty bitumiczne
 • papy asfaltowe wierzchniego krycia: modyfikowane SBS lub APP
 • papy podkładowe do izolacji wielowarstwowych, papy wentylacyjne
 • akcesoria do gontów
ROZWIŃ OPIS